Samolepicí bločky: úspěšný příběh

Nesčetné pokusy nahradit klasické tištěné samolepicí bločky různými digitálními nástroji selhaly: Žádnému softwaru se nepodařilo skutečně ohrozit postavení těchto malých samolepicích bločků, ať už šlo o sadu Microsoft Office nebo třeba nějaký jiný, zbrusu nový nástroj. A proč? Samolepicí bločky jsou snadno přenosné, levné, dají se nalepit skoro všude a přitom vždy plní svůj účel nápadným způsobem připomínat termíny a úkoly.

Ve své nejjednodušší podobě jsou samolepicí bločky nepotištěné, nicméně s individuálním potiskem těchto lístků se vám otevírají nové možnosti. Lze tak zhotovit například cenově výhodné pozornosti pro zákazníky a reklamní dárky na veletrhy, které dlouhodobě a stále znovu připomínají vaši firmu anebo její produkty. V rámci vlastního podniku je lze opatřit doplňujícími informacemi, třeba jménem zaměstnance, takže lze lístek rychle přiřadit k dané osobě.

Jak provést potisk a personalizaci samolepicích bločků

V nejjednodušším případě můžete na samolepicí bločky natisknout firemní logo, doplněné telefonním číslem nebo e-mailovou adresou pro navázání kontaktu. V závislosti na oblasti vaší činnosti se mohou nabízet i další motivy, v zásadě lze použít také fotografie nebo ilustrace. Dbejte však na to, aby váš návrh nenarušoval funkčnost praktických samolepicích bločků. Měl by na nich zůstat dostatek volného místa. Když se na zhotovený bloček jen stěží vejdou nějaké poznámky, bude se nejspíše méně často používat. Když je zapotřebí více místa, mohou být lepší volbou malé bloky.

Kromě toho mějte na paměti, na které straně budou samolepicí bločky slepené, aby byl potisk správně umístěn. V předlohách, které naleznete v části Podrobnosti na straně s příslušným produktem, je tato strana odpovídajícím způsobem vyznačena.

Tvary a varianty

Prostor pro individuální ztvárnění nenabízí jen přední strana samolepicích bločků. Na výběr máte i z několika možných tvarů. Využijte neobvyklé tvary, jako je třeba srdce nebo ruka s palcem nahoru, díky nimž bude potisk vašich samolepicích bločků působit ještě osobitějším a originálnějším dojmem.

Samolepicí bločky ve standardních formátech lze volitelně opatřit měkkým přebalem. Získáte tak další reklamní plochu, kterou můžete využít na nějaký hezký motiv nebo doplňující informace.