TISK SKLÁDANÝCH LETÁKŮ: ROZDÍL OPROTI BĚŽNÝM LETÁKŮM

Základní rozdíl mezi běžnými a skládanými letáky spočívá v jejich zpracování. U letáků se provádí jednostranný nebo oboustranný potisk s následným oříznutím na požadovaný formát, zatímco u skládaných letáků se mezi tyto operace zařazuje další krok, kterým je skládání. Oproti přehýbání, při kterém se papír ohýbá ručně, se při skládání strojově vytváří takzvané lomy. Dalším rozlišovacím znakem je počet stránek. Letáky mají nanejvýš dvě strany a vše s větším rozsahem spadá zpravidla pod skládané letáky.

OBLÍBENÉ FORMÁTY A ZPŮSOBY SKLÁDÁNÍ LETÁKŮ

V našem e-shopu si můžete nechat vytisknout skládané letáky ve standardních i speciálních formátech. Zákazníci si nejvíce oblíbili šestistránkové skládané letáky ve formátu DL a čtyřstránkové skládané letáky ve formátech A4 a A5. Možnost výběru způsobu skládání závisí na počtu stran letáku. Takzvaný sklad s jedním lomem, při kterém se arch papíru přehne uprostřed tak, aby takto vytvořené stránky spočívaly paralelně na sobě, lze použít jen u čtyřstránkových letáků. Od šesti stránek už jeden lom nestačí, takže se používá i jiný druh skládání. Často se využívá takzvaný dopisní sklad, u kterého se list papíru nepřekládá uprostřed, ale přehýbá se podle požadovaného počtu stránek na třetiny (sklad se dvěma lomy) nebo čtvrtiny (sklad se třemi lomy).

PAPÍR A POVRCHOVÁ ÚPRAVA SKLÁDANÝCH LETÁKŮ

Zákazníci si nejčastěji objednávají tisk klasických skládaných letáků bez dalšího zpracování. Mají zde v podstatě na výběr mezi křídovým, ofsetovým a bílým recyklovaným papírem. Uvedené druhy papíru nabízíme v různých gramážích. V kategorii standardních letáků se nejčastěji používá křídový papír s gramáží 135 g/m. Při tisku skládaných letáků s požadavkem na mimořádně hodnotný vzhled představují vynikající volbu naše skládané letáky s potiskem UV lakem. Výběr je omezen na křídový papír s intenzivní barevnou reprodukcí, který si zákazníci nejčastěji objednávají v gramáži 250 g/m.