INDIVIDUÁLNÍ TISK LETÁKŮ PODLE FORMÁTU

Co má být na letácích a kde se budou distribuovat? To jsou dvě základní otázky při výběru formátu letáků. Pro distribuční akce ve městě jsou ideální malé a skladné formáty, například A7 nebo tzv. kapesní formát. Na prodejním místě, ať už se jedná o pekárnu, kadeřnictví nebo jinou provozovnu, už přijde vhod něco nápadnějšího: Letáky formátu A5 nebo A4 vzbudí zájem vašich zákazníků. Pro mimořádně důležitá sdělení, jako jsou třeba pozvánky na různé akce, doporučujeme letáky ve formátu DL nebo maxi. Ať už se rozhodnete jakkoli: U nás si můžete objednat tisk letáků, které mají mnohostranné využití! Největší obliby se mezi našimi zákazníky těší letáky v klasických formátech A5 a A6.

TIPY K VÝBĚRU DRUHU PAPÍRU

Na tisk letáků se nejčastěji používá křídový papír. Díky svému hladkému povrchu odráží světlo lépe než jiné druhy papírů a umožňuje tak zářivou reprodukci barev. Recyklovaný papír má sice méně intenzivní podání barev, zato je mimořádně ekologický. Plastovou fólii lze potisknout UV barvami, takže je odolná vůči vodě i oleji a skvěle se tak hodí pro letákové akce pod širým nebem. Výběr papíru závisí na vašich osobních preferencích a místu konání akce.

GRAMÁŽ PAPÍRU: TISK LETÁKŮ S TOU SPRÁVNOU TLOUŠŤKOU

Gramáž papíru, označovaná také jako síla nebo tloušťka papíru, kterou si pro tisk letáků vyberete, ovlivňuje především to, jak budou letáky působit na pohmat. S rostoucí hmotností se zvětšuje i síla papíru. Díky tomu pak leták působí v rukou příjemce většinou hodnotnějším dojmem. Kromě toho méně prosvítají obrázky a texty na zadní straně a naopak. Na klasické letáky se obzvláště hodí papíry s gramáží 135 g/m až 300 g/m. U vkládaných letáků postačují menší tloušťky papíru, jehož gramáž by se měla v ideálním případě pohybovat mezi 80 g/m a 250 g/m.